m-cafe

Smartfony - jak odczytać QR Code

 

QR Code robi coraz większa karierę. Jak go jednak odczytać za pomocą naszego smartfona? To łatwiejsze niż by mogło się wydawać.

 

QR Code (z ang. Quick Response) jest dwuwymiarowym, kwadratowym kodem kreskowym. Został on wynaleziony w 1994 roku przez japońską firmęDenso-Wave. Większą popularność zdobył wraz ze zwiększeniem się dostępności smartfonów. Nie trzeba wielkiej wyobraźni, żeby przewidzieć, że z czasem będzie on jeszcze bardziej zyskiwał na znaczeniu. Dlatego też warto dowiedzieć się w jaki sposób można ów kod odczytać.

Kod QR jest przydatny do zapisywania linków, numerów telefonów czy adresów e-mail. Dzięki niemu wystarczy jedno zeskanowanie zamiast żmudnego przepisywania.

Do odczytania kodu QR niezbędne nam są dwie rzeczy. Specjalna aplikacja, którą bez problemu znajdziemy w Android Markecie czy App Storze - wystarczy wpisać QR Code aby ją odszukać. Oprócz tego musimy mieć smartfon wyposażony w aparat fotograficzny (praktycznie wszystkie należą do tej grupy).

 

Wraz z załączeniem aplikacji, zauważysz włączenie się aparatu fotograficznego w smartfonie. Następnie przyłóż obiektyw do wybranego kodu QR. Następnie trzymaj swój telefon w nieruchomej pozycji przez krótką chwilę, czekając aż aplikacja zeskanuje wybrany QR Code. Prawda, że dziecinnie proste?

 

 

 

 


źródło: www.pcworld.pl